Hakkımızda

1981 yılında Sakarya Vatan hastanesi olarak faaliyete başlayan hastanemiz Universal Hastaneler Grubu, Alman Hastaneler Grubu ve Vatan Hastaneler Grubu güvencesi altında yoluna devam etmektedir.

Bugün, dünyada eşi bulunmayan yaygınlıkta sağlık hizmeti veren Universal Hastaneler Grubu’nun ilk adımı, 1972 yılında İstanbul Laleli´de kurulan küçük bir poliklinik ile atıldı.

Devir alınan İstanbul (Aksaray) Vatan Hastanesi, Grubun ilk hastanesi olma özelliğini taşıyor.

Universal Hastaneler Grubu (UHG), Alman, Universal ve Vatan Hastaneler Grubu markalarıyla, İstanbul, Muğla Bodrum, Bursa, Sakarya, İzmir, Manisa, Karabük, Edirne Keşan, Diyarbakır, Konya Ereğli, Malatya illerinde hizmet vermektedir.

Grubun sağlık turizminde öne çıkan hastaneleri, Alman Hastanesi Taksim, Alman Hastanesi Çamlıca, İtalyan Hastanesi, Universal Hospital Bodrum , Universal Hospital Manisa,Universal Hospital Kadıköy ,İstanbul Vatan Hastanesi,Bursa Vatan Hastanesi,Karabük Vatan Hastanesi,Alman Hastanesi Diyarbakır,Alman Hastanesi Ereğli ,Universal Hastanesi Malatya ve İzmir’de bulunan Ege Sağlık Hastanesi’dir.

Önümüzdeki günlerde Universal Hastaneler Grubu tarafından Adana, Bursa,Cizre, Kuşadası ve Arnavutluk Tiran, Çeçenistan Grozni ve Sudan Hartum’da yatırımı bitmiş yeni hastanelerin açılması planlanmaktadır.

Türkiye’nin çeşitli illerinin yanı sıra, Doğu Avrupa, Rusya, Kafkaslar ve Orta Doğu’da devam eden ve yeni başlayacak yatırımların tamamlanmasının ardından 2013 yılı sonunda Universal Hastaneler Grubu toplam 35’i aşkın sağlık kurumu sadece Türkiye’nin değil Balkanlar, Türkiye Cumhuriyetler ve Orta Doğu coğrafyasında da bölgenin en önde gelen özel sağlık zincirlerinden biri haline gelecek.

Ayrıca Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı” (VASEV) tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde İstanbul Topkapı’da kurulan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dr.Azmi OFLUOĞLU’ nun eğitim alanında atmış olduğu önemli adımlardan biridir.